Skip to content

88 E 21st StBayonne, NJ 07002

Built 1940
Commercial

Last Sale Price
$17,000
Last Sale Date
Sep 30, 1997

Property Information

Block461
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
75%
Improvement Value:$51,100
25%
Total Assessment$206,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,763+4.2%
2024$5,530+2.7%
2023$5,383+1.8%
2022$5,289+14.8%
Property History

Property Sale

Sale
$17,000
DeedBook 5200, Page 27

Property Built

Built

Year Built: 1940