Skip to content

Hook Rd(Block 482 Lot 6)Bayonne City, NJ

Last Sale Date
Jul 21, 2022

Property Information

Block482
Lot6

Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$173,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,845+4.2%
2024$4,650+2.7%
2023$4,527+1.8%
2022$4,447-33.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0