Skip to content

Hook Rd(Block 482 Lot 4)Bayonne City, NJ

Industrial

Last Sale Price
$6,600,000
Last Sale Date
Feb 14, 1997

Property Information

Block482
Lot4

Sq Footage---
Acreage5.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,641,500
97%
Improvement Value:$53,100
3%
Total Assessment$1,694,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$47,381+4.2%
2024$45,466+2.7%
2023$44,263+1.8%
2022$43,483-4.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$6,600,000
DeedBook 5104, Page 289