Skip to content

124 W 51st StBayonne, NJ 07002

Built 1950

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block51
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,100
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,500
61%
Improvement Value:$129,400
39%
Total Assessment$331,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,280+4.2%
2024$8,905+2.7%
2023$8,669+4.9%
2022$8,267-6.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950