Skip to content

141 Avenue BBayonne, NJ 07002

Built 1956

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block83
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,098
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,800
56%
Improvement Value:$146,600
44%
Total Assessment$332,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,294+4.2%
2024$8,918+2.7%
2023$8,682+1.8%
2022$8,529-26.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956