Skip to content

202 Avenue BBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 29, 2019

Property Information

Block61
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-B-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,500
46%
Improvement Value:$170,300
54%
Total Assessment$315,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,830+4.2%
2024$8,473+2.7%
2023$8,249-2.9%
2022$8,493+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920