Skip to content

204 Avenue BBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2019

Property Information

Block61
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-B-D-2U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,640
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,400
43%
Improvement Value:$189,000
57%
Total Assessment$333,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,322+4.2%
2024$8,945+2.7%
2023$8,708-3.0%
2022$8,978+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920