Skip to content

14 Plank RdBayonne, NJ 07002

Built 2007

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Jun 27, 2002

Property Information

Block69
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description4S-F-D-2U-H-BG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage5,806
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,200
20%
Improvement Value:$760,000
80%
Total Assessment$950,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,568+4.2%
2024$25,494+2.7%
2023$24,819+1.8%
2022$24,382+3.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 6028, Page 188

Property Sale

Sale
$55,000

From:

To:

DeedBook 6028, Page 188Recorded8/9/2002