Skip to content

1070 Jf Kennedy Blvd(Unit C0304)Bayonne, NJ 07002

Built 1971

Last Sale Price
$96,000
Last Sale Date
Sep 7, 1999

Property Information

Block79
Lot3
QualifierC0304
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description8S-BF-26U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage890
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,200
52%
Improvement Value:$101,100
48%
Total Assessment$210,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,880+4.2%
2024$5,642+2.7%
2023$5,493+1.8%
2022$5,396-9.1%
Property History

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 5499, Page 168

Property Built

Built

Year Built: 1971