Skip to content

1070 Jf Kennedy Blvd(Unit C0301)Bayonne, NJ 07002

Built 1971

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Dec 19, 2006

Property Information

Block79
Lot3
QualifierC0301
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description8S-BF-26U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage890
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,200
53%
Improvement Value:$95,600
47%
Total Assessment$204,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,726+4.2%
2024$5,495+2.7%
2023$5,349+1.8%
2022$5,255-11.5%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 8101, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1971