Skip to content

9-11 E 45th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block82
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,156
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,500
44%
Improvement Value:$262,500
56%
Total Assessment$465,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,001+4.2%
2024$12,476+2.7%
2023$12,146+1.8%
2022$11,932-12.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920