Skip to content

920 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1920
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2019

Property Information

Block90
Lot47
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C-1U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,249
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
54%
Improvement Value:$216,900
46%
Total Assessment$466,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,055+4.2%
2024$12,527+2.7%
2023$12,195+1.8%
2022$11,981-10.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920