Skip to content

43 W 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Apr 1, 2022

Property Information

Block97
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-B-D-3U-HG
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,400
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,000
37%
Improvement Value:$326,600
63%
Total Assessment$521,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,584+4.2%
2024$13,995+2.7%
2023$13,624+1.8%
2022$13,384-3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920