Skip to content

41 W 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$950,000
Last Sale Date
Apr 8, 2025

Property Information

Block97
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,400
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
36%
Improvement Value:$319,900
64%
Total Assessment$499,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,977+4.2%
2024$13,412+2.7%
2023$13,057+1.8%
2022$12,827-3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$950,000

From:

To:

Sq Ft2,400DeedBook 9899, Page 144Recorded5/12/2025

Property Built

Built

Year Built: 1920