Skip to content

6907 Madison StWest New York, NJ 07093

Built 1880

Last Sale Date
Oct 31, 2024

Property Information

Block10
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class45
Description2S-F-L
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,555
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$141,000
44%
Improvement Value:$181,900
56%
Total Assessment$322,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,113+3.4%
2024$12,680+1.2%
2023$12,535+0.5%
2022$12,467+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1880