Skip to content

6902 Madison StWest New York, NJ 07093

Built 1979

Last Sale Date
Sep 1, 2024

Property Information

Block13
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class47
Description2S-F-L
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,478
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,100
27%
Improvement Value:$299,400
73%
Total Assessment$407,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,549+3.4%
2024$16,003+1.2%
2023$15,819+0.5%
2022$15,734+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5659, Page 130

Property Built

Built

Year Built: 1979