Skip to content

508 68th StWest New York, NJ 07093

Commercial

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Feb 20, 2020

Property Information

Block13
Lot43
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,800
66%
Improvement Value:$34,500
34%
Total Assessment$102,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,223+3.4%
2024$4,086+2.9%
2023$3,971+0.5%
2022$3,950+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 9483, Page 392