Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
110 68th StWest New York, NJ 07093
Apartment
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2025
Property Information
Block29
Lot34
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page03
Building Details
Building Class---
Description2S-B-A
Dwellings16
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$560,000
38%
Improvement Value:$910,300
62%
Total Assessment$1,470,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $60,694 | +4.1% |
| 2024 | $58,284 | +2.9% |
| 2023 | $56,650 | +0.5% |
| 2022 | $56,344 | +0.8% |
Property History
No events match the selected filters.