Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7104 Hudson AveWest New York, NJ 07093
Apartment
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 24, 2015
Property Information
Block27
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02
Building Details
Building Class---
Description4S-B-A
Dwellings20
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$700,000
57%
Improvement Value:$525,000
43%
Total Assessment$1,225,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $50,568 | +3.4% |
| 2024 | $48,927 | +2.9% |
| 2023 | $47,555 | +0.5% |
| 2022 | $47,297 | +0.8% |
Property History
No events match the selected filters.