Skip to content

6710 Park AveWest New York, NJ 07093

Built 2023
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2020

Property Information

Block33
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page03

Building Details

Building Class45
DescriptionNEW 19 UNITS
Dwellings19
Zoning---
Sq Footage2,278
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$255,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,430+77.2%
2024$4,194+2.9%
2023$4,076-59.8%
2022$10,127+0.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$800,000

From:

To:

Sq Ft2,278DeedBook 9467, Page 153NU CodeMulti-parcel package (30)Recorded1/24/2020