Skip to content

6903 Jackson StWest New York, NJ 07093

Industrial

Last Sale Price
$1,500,000
Last Sale Date
Oct 11, 2024

Property Information

Block4
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class---
Description1S-B-I
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,000
50%
Improvement Value:$224,000
50%
Total Assessment$449,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,535+3.4%
2024$17,933+2.9%
2023$17,430+0.5%
2022$17,336+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$1,500,000

From:

To:

DeedBook 9865, Page 764Recorded12/10/2024

Property Sale

Sale
$440,000

From:

To:

DeedBook 8866, Page 173Recorded8/21/2012