Skip to content

6815 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 1909

Last Sale Date
Dec 1, 2024

Property Information

Block4
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class47
Description2S-F-L
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,600
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
25%
Improvement Value:$315,400
75%
Total Assessment$420,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,072+3.4%
2024$16,509+1.2%
2023$16,320+0.5%
2022$16,232+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1909