Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
301 Rodgers Blvd SHarrison, NJ 07029
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 2016
Property Information
Block121
Lot44
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,147
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$220,000
39%
Improvement Value:$349,200
61%
Total Assessment$569,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,353 | +2.0% |
| 2024 | $13,086 | +2.5% |
| 2023 | $12,767 | -1.6% |
| 2022 | $12,978 | -8.4% |
Property History
No events match the selected filters.