Skip to content

210 Cleveland AveHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Mar 17, 2022

Property Information

Block15
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,672
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
45%
Improvement Value:$232,300
55%
Total Assessment$422,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,907+2.0%
2024$9,709+17.0%
2023$8,295-1.6%
2022$8,431-16.0%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

From:

To:

Sq Ft2,672DeedBook 9653, Page 113Recorded3/28/2022

Property Built

Built

Year Built: 1900