Skip to content

113-115 N Second StHarrison, NJ 07029

Commercial

Last Sale Price
$875,000
Last Sale Date
Oct 11, 2017

Property Information

Block15
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF STORE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$330,000
35%
Improvement Value:$624,500
65%
Total Assessment$954,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,393+2.0%
2024$21,944+10.6%
2023$19,839-1.6%
2022$20,167-12.2%
Property History

Property Sale

Sale
$875,000

From:

To:

DeedBook 9246, Page 425Recorded10/17/2017