Skip to content

204 N Third StHarrison, NJ 07029

Apartment

Last Sale Price
$615,000
Last Sale Date
Oct 1, 2019

Property Information

Block16
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 SB 6 FAM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,424
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,000
36%
Improvement Value:$348,600
64%
Total Assessment$544,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,776+2.0%
2024$12,520+2.5%
2023$12,215-1.6%
2022$12,417-2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$615,000

From:

To:

DeedBook 9450, Page 83Recorded11/15/2019