Skip to content

302 Harrison AveHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Mar 27, 2020

Property Information

Block18
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB STORE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,435
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
32%
Improvement Value:$417,900
68%
Total Assessment$617,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,496+2.0%
2024$14,206+5.9%
2023$13,411-1.6%
2022$13,632-5.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0