Skip to content

207 N Third StHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 2003

Property Information

Block20
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,912
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
48%
Improvement Value:$203,800
52%
Total Assessment$393,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,239+2.0%
2024$9,053+2.5%
2023$8,833-1.6%
2022$8,979+11.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900