Skip to content

326-330 William StHarrison, NJ 07029

Apartment

Last Sale Price
$840,000
Last Sale Date
Mar 29, 2007

Property Information

Block21
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,432
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$450,000
45%
Improvement Value:$550,200
55%
Total Assessment$1,000,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,465+2.0%
2024$22,995+2.5%
2023$22,434-1.6%
2022$22,805-4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$840,000

From:

To:

DeedBook 8186, Page 118Recorded4/19/2007