Skip to content

306 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Sep 25, 2012

Property Information

Block21
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,974
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
51%
Improvement Value:$189,900
49%
Total Assessment$389,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,147+2.0%
2024$8,964+2.5%
2023$8,745-1.6%
2022$8,890-19.7%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 8874, Page 669Recorded10/11/2012

Property Built

Built

Year Built: 1900