Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
411 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2009
Property Information
Block28
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,654
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$200,000
45%
Improvement Value:$245,700
55%
Total Assessment$445,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,456 | +2.0% |
| 2024 | $10,247 | +2.5% |
| 2023 | $9,997 | -1.6% |
| 2022 | $10,162 | -9.7% |
Property History
No events match the selected filters.