Skip to content

124 Grant AveHarrison, NJ 07029

Built 1945
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2021

Property Information

Block9
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description3SB 3 FAM
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,326
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
36%
Improvement Value:$313,600
64%
Total Assessment$493,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,580+2.0%
2024$11,348+2.5%
2023$11,071-1.6%
2022$11,254+6.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945