Skip to content

500 Harrison AveHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block33
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionHIGH SCHOOL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,575,000
34%
Improvement Value:$8,799,300
66%
Total Assessment$13,374,300

Sale
$0