Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
16-18 Cleveland AveHarrison, NJ 07029
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 6, 2003
Property Information
Block3
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,800
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$345,000
49%
Improvement Value:$355,000
51%
Total Assessment$700,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $16,422 | +2.0% |
| 2024 | $16,093 | -0.7% |
| 2023 | $16,199 | -1.6% |
| 2022 | $16,466 | +67.5% |
Property History
No events match the selected filters.