Skip to content

21-23 Cleveland AveHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block2
Lot54
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,790
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$345,000
46%
Improvement Value:$408,700
54%
Total Assessment$753,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,682+2.0%
2024$17,328+2.5%
2023$16,905-1.6%
2022$17,184+11.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0