Skip to content

107-119 Harrison Ave(Unit C0102)Harrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block92
Lot9
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,625
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$300,000
70%
Improvement Value:$129,400
30%
Total Assessment$429,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,074+2.0%
2024$9,872+2.5%
2023$9,631-1.6%
2022$9,790-4.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0