Skip to content

123 Coles St.Jersey City, NJ 07302

Built 1909

Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block10007
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page100

Building Details

Building Class---
Description4S-CB-SCH.-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,119,400
12%
Improvement Value:$23,314,800
88%
Total Assessment$26,434,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1909