Skip to content

Trenton St.Jersey City, NJ 07306

Public Property

Last Sale Price
$1,000,000
Last Sale Date
Jan 14, 2010

Property Information

Block10901
Lot78
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page109

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage2.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,852,500
84%
Improvement Value:$341,400
16%
Total Assessment$2,193,900

Sale
$1,000,000
DeedBook 8712, Page 24