Skip to content

Waldo Ave.(Block 10901 Lot 93)Jersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Feb 10, 2022

Property Information

Block10901
Lot93
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page109

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,435-0.6%
2024$4,463+40.1%
2023$3,186-0.4%
2022$3,197+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0