Skip to content

322 Third St.(Unit C0002)Jersey City, NJ

Built 1870

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 2024

Property Information

Block11102
Lot2
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page111

Building Details

Building Class---
Description4S-3U-1C-CONDO
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,800
40%
Improvement Value:$184,200
60%
Total Assessment$305,000

Sale
$1
DeedBook 9848, Page 963

Property Built

Built

Year Built: 1870