Skip to content

70 Tuers Ave.Jersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Jan 29, 2024

Property Information

Block12202
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page122

Building Details

Building Class---
Description2S-B-SCHOOL
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$521,400
19%
Improvement Value:$2,206,600
81%
Total Assessment$2,728,000

Sale
$0