Skip to content

475 Jersey AveJersey City, NJ 07302

Last Sale Date
Nov 8, 1994

Property Information

Block12809
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
Description3S-BT-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$850,800
61%
Improvement Value:$541,800
39%
Total Assessment$1,392,600

Sale
$0
DeedBook 4796, Page 21