Skip to content

101 Grand StreetJersey City, NJ 07302

Last Sale Date
Jan 28, 2025

Property Information

Block14305
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
Description1S-B-GARAGE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,025,000
91%
Improvement Value:$100,100
9%
Total Assessment$1,125,100

Sale
$0