Skip to content

70 Greene St.(Unit C8002)Jersey City, NJ 07302

Built 2010
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 20, 2006

Property Information

Block14506
Lot1
QualifierC8002
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page145

Building Details

Building Class---
Description48S-4C-490-G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,100,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$44,100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$984,753-0.6%
2024$990,927
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010