Skip to content

48 Graham St.(Block 1505 Lot 52)Jersey City, NJ 07307

Built 2021
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2021

Property Information

Block1505
Lot52
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$7,982+4.5%
2021$7,635+3.5%
2020$7,378-7.1%
2019$7,940+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2021