Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
532 Johnston AvenueJersey City, NJ 07304
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2007
Property Information
Block15401
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page154
Assessment
Land Value:$1,087,900
92%
Improvement Value:$94,500
8%
Total Assessment$1,182,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $26,403 | -0.6% |
| 2024 | $26,569 | +40.1% |
| 2023 | $18,966 | -0.4% |
| 2022 | $19,037 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.