Skip to content

105 Belmont Ave.

Jersey City, NJ 07304

Public School

Last Sale Price
$50,850
Last Sale Date
Jul 28, 1995

Property Information

Block16701
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page167

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$329,100
96%
Improvement Value:$14,000
4%
Total Assessment$343,100

Sale
$50,850
DeedBook 4887, Page 230