Property Sale
Sale
$234,700
DeedBook 7223, Page 326
Year Built: 1920
Jersey City, NJ 07304
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,875 | -0.6% |
| 2024 | $6,919 | +40.1% |
| 2023 | $4,939 | -0.4% |
| 2022 | $4,957 | +4.5% |
Year Built: 1920
72 Williams Ave.
Residential
165 Lexington Ave.
Residential
282 Ege Avenue
Residential
276 Grant Ave.
Residential
48 Clarke Ave.
Residential