Skip to content

2325 Kennedy Blvd.

Jersey City, NJ 07304

Built 1926
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 26, 2023

Property Information

Block19302
Lot37
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page193

Building Details

Building Class---
Description2S-B-C-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,800
20%
Improvement Value:$477,200
80%
Total Assessment$600,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,398-0.6%
2024$13,482+40.1%
2023$9,624-0.4%
2022$9,660+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1926