Skip to content

257 Halladay St(Unit C0002)Jersey City, NJ 07304

Built 2017

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2017

Property Information

Block20102
Lot45.02
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page201

Building Details

Building Class---
Description3S-2U-CONDO-G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage883
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
20%
Improvement Value:$246,100
80%
Total Assessment$306,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,835-0.6%
2024$6,878+84.6%
2023$3,726-0.4%
2022$3,740+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017